Diş Renk Değişikliği Tedavileri
DİŞ TEDAVİSİ

Diş Renk Değişikliği Tedavileri

Dişlerdeki renk değişikliği büyük bir utanç kaynağı olabilir ve insanların gülümseme konusunda kendilerini bilinçli hissetmelerine neden olabilir. Hiç kimsenin dişlerinin doğal olarak mükemmel beyazlıkta olmadığını ve yaşlandıkça dişlerimizin matlaşmasının normal olduğunu unutmamak önemlidir.

Normal yaşlanma süreci, dış mine aşındıkça, alttaki dentinin doğal renginin dişlerin renksiz görünmesine neden olabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, önemli yaşam tarzı faktörleri de diş renginin solmasında büyük rol oynar ve bunları tanımak önemlidir.

Diş Renginin Değişmesini Nasıl Önleyebilirim?

İyi bir diş hijyeni rutinine sahip olmak dışsal diş renklenmesini önleyebilir. Bu, her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamayı içerir. Diş hekimleri ayrıca kahve, şarap veya kola gibi dişlerinizi lekeleyebilecek yiyecek veya içecekleri tükettikten hemen sonra ağzınızı suyla çalkalamanızı önermektedir. Profesyonel bir temizlik için altı ayda bir diş hijyenistine görünmek de dış lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Diş Rengini Nasıl Tedavi Edebilirim?

Diş renklenmeleri için tedavi seçenekleri nedene bağlı olarak değişir. Dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızdan ve diş ipi kullandığınızdan emin olmak ilk adımdır. Lekeye neden olan yiyecek ve içeceklerden kaçınılması şiddetle tavsiye edilir. Buna ek olarak, diş renklenmesi reçetesiz satılan beyazlatma ürünleri kullanılarak da tedavi edilebilir. Bu ürünler, dişlerinize yapışan bir ağızlığa uygulanan zayıf bir ağartıcı formülü içerir.

Beyazlatıcı diş macunları hafif lekelerin giderilmesine yardımcı olabilir ancak dişlerinizin genel rengini değiştirmez. Daha güçlü bir tedavi için, dişlerinize profesyonel bir şekilde güçlü bir ışıkla aktive olan ağartma maddesi uygulayacak olan diş hekiminizi ziyaret etmeniz önerilir. Bu yöntem 30 – 45 dakika içinde dişlerinizin önemli ölçüde daha beyaz olmasını sağlar. Diş beyazlatma tedavisi Clinic Care Center de uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s