SAĞLIK

Türkiye medikal turizm

Türkiye, medikal turizm destinasyonu olarak sağlık altyapısı ve turizm potansiyeli kalitesi ile sağlık sektöründe dünyada ilk 10 arasında yer almaktadır. Medikal turizm oldukça gelişmiştir. 2017 yılında Türkiye medikal turizm için 700.000 ziyaretçi ağırlamıştır. Termal kaynaklarıyla ünlü Türkiye, turistlerin taleplerini karşılayan ve beş yıldızlı otellerde en iyi konaklama kalitesini sunan bir ülkedir.

Ülkemiz, Sağlıkta Dönüşüm Programı sayesinde son yıllarda vatandaşlarımıza sunduğu yüksek kalitedeki sağlık hizmetleri ile hızla büyüyen sağlık turizmi potansiyeline sahiptir ve en kaliteli ülkeler arasında en çok tercih edilendir.Türkiye, Joint Commission International tarafından akredite edilmiş son teknoloji tıbbi donanıma ve yüksek eğitimli profesyonellere sahip 50 sağlık tesisine sahiptir.Türkiye, dünyada 50 JCI akredite hastanenin bulunduğu akredite sağlık kuruluşu sayısı ile ikinci sırada yer almaktadır.Bakanlık tarafından denetlenen özel ve kamu tesislerinin sayısı ise bundan çok daha fazladır.

Türkiye’de medikal turizmin üç büyük avantajı vardır; uygun fiyat, yüksek kalitede bakıma anında erişim ve dünya standartlarında tedavi. Türkiye’nin sunduğu en büyük fayda para tasarrufu. Birçok prosedür AB’deki aynı tedaviye göre %50 ila %70 daha az maliyetlidir.

Türkiye artık medikal turistler için en popüler destinasyonlardan biri. Türkiye’deki hastaneler bugün dünyadaki en gelişmiş tıbbi tedavileri ve teknolojiyi sunmaktadır. Teknolojik olarak gelişmiş tıbbi altyapısının yanı sıra, Türkiye’de sağlık turizmi birçok avantajla lider konumdadır.

Türkiye’nin bir sağlık destinasyonu olarak seçilmesinin başlıca nedenleri şunlardır;

  • JCI akreditasyonlu ve iyi donanımlı hastaneler
  • Yüksek kaliteli sağlık hizmetleri
  • Rekabetçi fiyatlar
  • Misafirperverlik ve kültür
  • Coğrafi konum
  • Geleneksel, doğal, tarihi, turistik yerler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s