Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?
ESTETİK AMELİYATLARI

Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiği ile daha hoş ve güzel bir görünüm kazandırmak ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlamak amaçlanır. Popüler türleri şunlardır:

Meme Büyütme (Mamoplasti)

Vücutla orantısız olan memelere hacim kazandırmak, yaşa bağlı küçülmeler, ani kilo alıp vermeler, doğum sonrası, gelişimsel nedenlerle yapılır. Meme büyütmek için kullanılacak implant belirlenirken hastanın meme yapısı, göğüs kafesinin şekli, kilosu ve vücut oranları dikkate alınır. Meme büyütme ameliyatı sırasında implant değerlendirme için test edilir ve en iyi sonucu veren uygulama yapılır.

Meme Küçültme (Mamoplasti)

Meme dokusundaki yapının küçültülmesi ve fazla yağ dokusunun alınması ile daha hafif, sağlıklı ve estetik bir görünüm oluşturmak mümkündür. Kilo alımı, gelişimsel nedenler, bazı ilaçlar ve çeşitli tümörler meme büyüklüğüne neden olabilir. Aşırı büyük memeler duruş bozukluğuna, boyun ve sırt ağrılarına yol açabilir.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

Yaşın ilerlemesi ile vücudun elastik yapısını kaybetmesi, hormonal nedenler, hamilelik sonrası ani kilo kaybı ve emzirme nedeniyle memelerde sarkmaya neden olur. Ayakta muayene edilen hastanın meme başı çevresinden meme kıvrımına kadar dikey bir kesi yapılarak ölçüm yapılır ve meme altına yerleştirilen protez ile meme dikleştirme işlemi gerçekleştirilir.

Jinekomasti

Erkekler için meme küçültme operasyonudur. Hormonal nedenler ve çeşitli hastalıklar nedeniyle meme çevresinde biriken yağlar jinekomastiye neden olur. Liposuction yöntemi ile tedavi edilen hastalarda anestezi altında 2-3 mm’lik bir tüp aracılığıyla yağ dokusu emilir.

https://www.intensedebate.com/people/clinicistanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s